Relacje z wydarzeń
Zakończenie roku pracy artystycznej - Studia Tańca i Stylu "Klif" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Naruszewicz - Dyrektor CzOK   
piątek, 26 czerwca 2015 00:00

Studio Tańca i Stylu „Klif” działa od 2 lat przy Czaplineckim Ośrodku Kultury. 24.06.2015 r. odbyło się zakończenie roku pracy artystycznej. Sala widowiskowa CzOK wypełniła się po brzegi.Jako pierwsza wystąpiła Patrycja Chrzanowska – wzruszająco interpretując piosenkę Miasteczko Bełz. Wrażliwość z jaką ją wykonywała oraz dojrzałość emocjonalna sprawiły, iż widzowie docenili jej kunszt wokalny i podziękowali jej gromkimi brawami. Jako druga wystąpiła najmłodsza grupa taneczna „Wróbelki”, dając ogromną radość rodzicom i najbliższym.

Więcej…
 
Zakończenie roku szkolnego w Ognisku Muzycznym PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jerzy Bogalecki   
piątek, 26 czerwca 2015 00:00

25 czerwca 2015 r. o godz. 17:00 w Sali Czaplineckiego Ośrodka Kultury odbyło się zakończenie roku szkolnego 2014/2015. Uroczystego otwarcia dokonał Dyrektor Ogniska Muzycznego, który serdecznie przywitał wszystkich przybyłych gości, rodziców, uczniów i absolwentów Ogniska. Spotkanie było okazją do podsumowania całorocznej pracy. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Przewodniczący Rady Miejskiej w Czaplinku Wacław Mierzejewski, Zastępca Burmistrza Czaplinka Zbigniew Dudor, Dyrektor Czaplineckiego Ośrodka Kultury Marcin Naruszewicz.

Poprawiony: niedziela, 28 czerwca 2015 20:30
Więcej…
 
Czaplineccy Seniorzy też potrafią! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ewa Tamulewicz - CzOK   
czwartek, 25 czerwca 2015 15:13

Czaplineckie środowisko emeryckie od wielu lat prężnie działa w różnych dziedzinach dla dobra emerytów, rencistów i inwalidów, równocześnie promując naszą gminę.

Zarówno Klub Seniora jak i Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Czaplinku skupia wiele osób uzdolnionych artystycznie, które mogą realizować swoje zainteresowania i prezentować je szerszemu gronu. Mamy pisarzy, poetów, malarzy, rysowników, rękodzielników, śpiewających i grających na gitarze czy akordeonie.

Więcej…
 
Powiatowe Eliminacje Wojewódzkiego Przeglądu Prac Plastyków Nieprofesjonalnych 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Angelika Wójcik - CzOK   
środa, 24 czerwca 2015 18:32

17 czerwca 2015 roku w Czaplineckim Ośrodku Kultury odbyła się ocena prac powiatowej twórczości plastycznej, nieprofesjonalnej w ramach Powiatowych Eliminacji Wojewódzkiego Przeglądu Prac Plastyków Nieprofesjonalnych 2015. Na konkursie zaprezentowane zostały różne techniki artystyczne, między innymi:  korzenioplastyka, haft krzyżykowy, decoupage, malarstwo olejne, gwasz (farba wodna z domieszką kredy lub bieli), fotografika i rysunek. Komisja oceniająca podkreśliła pomysłowość  autorów, wysoki i bardzo wyrównany poziom plastyczny. Dlatego też nagrodziła tytułem wyróżnienia wszystkich uczestników przeglądu i zakwalifikowała ich następujące prace  do Przeglądu Wojewódzkiego w Wałczu:


• Krystyna Wenelska – Czaplinek
-„Elegantka” – rzeźba ceramiczna
• Zyta Jurczyszyn - Czaplinek
-„Dama w powozie”- haft krzyżykowy
-„Tajemnicza kobieta” – haft krzyżykowy
• Genowefa Polak – Czaplinek
-jako komplet „Piękna wiosna” trzy szt. salaterek decoupage
• Danuta Nowińska - Czaplinek
-„Cyganka” – haft krzyżykowy
• Jerzy Płachta Kalisz Pomorski
-jako komplet „Ptaki”: „Sowy”, „Głuszec”
• Bolesława Kazimiera Płachta – Kalisz Pomorski
-„Odlot” –olejny
• Regina Słoma – Czaplinek
-„Dom rodzinny”
• Helena Brożek-Czaplinek
-„Dama w kapeluszu” (złota rama)
-„Kobieta z kwiatami”
• Elżbieta Majewska – Złocieniec
-„Świat” – gwasz 
• Marta Hnatowska - Trzciniec
-komplet pt. „Konie”: „Miłość”, „Piękno”, „Radość”

Więcej…
 
Dzień Dziecka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Czok   
poniedziałek, 08 czerwca 2015 10:17

Drugiego dnia  czerwca najmłodsi mieszkańcy Czaplinka, świętowali Dzień Dziecka. Na najmłodszych czekało wiele atrakcji - blok zabaw i konkursów, ale również wspaniałe słodkie nagrody. Było, więc przeciąganie liny, skakanie na skakance, rzucanie do celu itp. Uczestnicy imprezy mogli spróbować swoich sił wokalnych mając możliwość zaśpiewania wybranej piosenki przez mikrofon oraz wziąć udział w konkursie tańca. Ponadto odbyły się zabawy z chustą animacyjną oraz tańce czirliderek, Było także malowanie twarzy, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci mogły do woli szaleć na zamku dmuchanym. Dodatkową atrakcją dla wszystkich był rejs strażackim pontonem po jeziorze Drawsko.

Wszystkim dzieciom życzymy dużo radości, uśmiechu i dobrej zabawy przez cały rok.

Więcej…
 
Czaplinek górą! Teatr BAJERA Laureatem! Studio Tańca i Stylu KLIF Wyróżnione! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ewa Tamulewicz - CzOK   
środa, 03 czerwca 2015 00:00

Czaplinek górą!
Teatr BAJERA Laureatem! Studio Tańca i Stylu KLIF Wyróżnione!


Dwa artystyczne zespoły z Czaplineckiego Ośrodka Kultury: Teatr „Bajera” i Studio Tańca i Stylu „Klif”, jako Laureaci w kategorii szkół podstawowych Powiatowych Eliminacji Wojewódzkiego Przeglądu Teatralnego, 15 maja br. rywalizowały z dziesięcioma najlepszymi teatrami województwa zachodniopomorskiego podczas Wojewódzkich Prezentacji Amatorskich Zespołów Teatralnych w Świdwinie. W Sali Rycerskiej Teatr „Bajera” zaprezentował dowcipną opowieść pt. „Czerwony Kapturek szuka Księcia” w reżyserii Ewy Tamulewicz. Świetne teksty i gra aktorska młodych artystów oraz wspaniały kontakt z widzem, skromna, lecz trafna scenografia, potraktowana jako „skrót myślowy”- wszystko to zafascynowało nie tylko młodych widzów, ale także i jurorów.

Więcej…
 
KONCERT NA DZIEŃ MATKI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Angelika Wójcik - CzOK   
czwartek, 28 maja 2015 08:38

26 maja br. sala widowiskowa Czaplineckiego Ośrodka Kultury, wypełniła się po brzegi. Wszystko to za sprawą organizowanego przez CzOK koncertu z okazji DNIA MATKI. Ten wyjątkowy dzień uświetnił występ dyrektora  CzOK, tenora  Marcina Naruszewicza. Koncert rozpoczął się od przywitania gości oraz złożeniu życzeń wszystkim Mamom. Dyrektor CzOK swoim głosem oraz grą na trąbce oczarował wszystkich przybyłych gości. Gromkimi brawami  nagradzany był za każdy wykonany utwór. Śpiewał pieśni miłosne z repertuaru m.in. Andrea Bocellego, Julio Iglesiasa i wielu innych. W przerwach pomiędzy utworami  artysta opowiadał zabawne zdarzenia aktorów i śpiewaków, które wydarzyły się podczas występów na deskach teatru i opery.

Więcej…
 
Kawiarnia "Kominek" już działa! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wiktor Dworzak   
czwartek, 14 maja 2015 10:37

Dnia 8 maja br. w sali kominkowej Czaplineckiego Ośrodka Kultury miała miejsce inauguracja działalności Kawiarni Amatorów Artystycznych „Kominek”, która powstała z inicjatywy Społecznej Rady Młodzieży. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał Burmistrz Czaplinka Adam Kośmider, p.o. Dyrektora Czaplineckiego Ośrodka Kultury Krystyna Gaworek i Przewodniczący Społecznej Rady Młodzieży Wiktor Dworzak. Następnie miały miejsce przemowy zaproszonych gości, którzy z wielkim entuzjazmem wypowiadali się o nowej inicjatywie i życzyli organizatorom jak największej pomyślności w jej realizowaniu. Zaraz po tym odbyła się część artystyczna, w której wszyscy mieli okazję wysłuchać prezentacji czaplineckich, młodych artystów. W czasie trwania tego wspaniałego spotkania nie zabrakło słodkiego poczęstunku, również przygotowanego przez młodzież naszego miasta. Po zakończeniu części artystycznej nadszedł czas na „rozmowy w kuluarach”, które trwały w najlepsze do późnych godzin wieczornych. A w kolejny piątek zapraszamy na wieczór gier planszowych przy dobrej muzyce  i aromatycznej herbacie!

Więcej…
 
Uroczystość z okazji Narodowego Dnia Zwycięstwa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Angelika Wójcik - CzOK   
poniedziałek, 11 maja 2015 20:07

Dokładnie 70 lat temu dowództwo niemieckich wojsk podpisało bezwarunkową kapitulację. W piątek 24 kwietnia bieżącego roku sejm RP przyjął ustawę mówiącą o tym, że od tej pory 8 maja obchodzony będzie Narodowy Dzień Zwycięstwa. Uroczystość w naszej gminie odbyła się o godz. 12:00 na Cmentarzu Komunalnym w Czaplinku.  Wszyscy zgromadzeni odśpiewali hymn narodowy i wspólnie z księdzem proboszczem Mirosławem Kurkiewiczem modlili się w intencji tych, którzy oddali życie za wolną Polskę.  Następnie przedstawiciele władz miasta, zakładów pracy, duchowieństwa, stowarzyszeń, kombatanci, młodzież szkolna i przedszkolna, oraz mieszkańcy Miasta i Gminy Czaplinek w hołdzie Poległym złożyli przed Pomnikiem Żołnierza wiązanki kwiatów i zapalili znicze.
Organizatorzy: Gmina Czaplinek oraz Czaplinecki Ośrodek Kultury serdecznie dziękują wszystkim, którzy wzięli udział w uroczystości uczczenia Narodowego Dnia Zwycięstwa.

Więcej…
 
Wyniki III Powiatowego Konkursu Plastycznego pn. „ENERGIA Z NATURY” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Janina Gąszcz   
niedziela, 10 maja 2015 08:55

Czaplinecki Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie Henrykowskie w Siemczynie są organizatorami III Powiatowego Konkursu Plastycznego pn. „ENERGIA Z NATURY” przeprowadzonego w ramach „ IV Europejskich Słonecznych Dni” , które w roku 2015 odbędą się 14 maja w Pałacu w Siemczynie, wręczenie nagród o godz. 11.00. Celem konkursu była edukacja ekologiczna dzieci, młodzieży  i społeczności lokalnej o odnawialnych źródłach energii. Pomysł na organizację konkursu pojawił się z  potrzeby ciągłej edukacji społeczności lokalnej z zakresu ochrony środowiska, a szczególnie z zakresu oszczędności energii elektrycznej oraz zastosowania odnawialnych źródeł energii i urządzeń energooszczędnych. Chcielibyśmy to przesłanie o czystej energii słonecznej przekazać przede wszystkim dzieciom i młodzieży. Uważamy, że sposób, w który przekazujemy to - w formie zabaw  i konkursów - jest dobrą metodą, aby przekazać jak najwięcej wiedzy na temat energii odnawialnej. 08 maja 2015 r. obradowała komisja konkursowa Powiatowego Konkursu Plastycznego pn. „ENERGIA Z NATURY” przeprowadzanego w ramach „ IV Europejskich Słonecznych Dni”.

W konkursie wzięło łącznie udział 75 osób z Powiatu Drawskiego. Powołana Komisja Konkursowa, w skład której weszli: Janina Gąszcz, Beata Biegajło, Danuta Szmidt  postanowiła przyznać tytuł „Laureata”:

1.    Julia Koltermann LO – Tuczno
2.    Damian Hnatowski – Gimnazjum w Czaplinku
3.    Lidia Bogusz – Szkoła Podstawowa w Drawsku Pom
4.    Katarzyna Babiak - Szkoła Podstawowa w Czaplinku
5.    Alicja Filipczak - Klub Plastyka CzOK Czaplinek
6.    Lidia Gajewska - Szkoła Podstawowa w Broczynie
7.    Zuzanna Rutkowska - Klub Plastyka CzOK Czaplinek
8.    Natalia Lewandowska - Szkoła Podstawowa w Czaplinku
9.    Paulina Olesińska - Szkoła Podstawowa w Drawsku Pom

Organizatorzy: 

Czaplinecki Ośrodek Kultury
Henrykowskie Stowarzyszenie w Siemczynie
Patronat:        
Gmina Czaplinek
Współfinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie

 
Święta Majowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Czok   
wtorek, 05 maja 2015 19:49

Mimo pogody, która nie dopisała w pierwszy dzień majowy, tegoroczne Obchody Świąt były bardzo udane. Ciekawą scenerię wydarzeń zapewniła wystawa historyczna pn. „Czaplinek maszeruje w pochodzie 1-majowym”.

W programie artystycznym zaprezentowała się Złocieniecka Orkiestra Dęta. W ramach  Świąt  Majowych  przez  trzy  dni  odbywały się  na stadionie miejskim mecze  eliminacyjne turnieju  IRAS CUP 2015, w którym brali udział młodzi piłkarze.  Znalazło się również coś dla miłośników muzyki reggae, gdzie wystąpił zespół „Som Gorsi”. Odbyły się także występy solistów z Czaplineckiego Ośrodka Kultury. 
Drugiego dnia maja na czaplineckim deptaku odbyła się pokonkursowa wystawa prac plastycznych przedszkolaków pn. „Jestem Polakiem”. Laureaci i wyróżnieni otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.  Ponadto artyści teatru „YES”, który jest prowadzony pod kierunkiem Ewy Tamulewicz, przedstawili program kabaretowy pt. „Sąsiad sąsiadowi”.

Więcej…
 

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/rhuk_milkyway/html/pagination.php on line 90

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/rhuk_milkyway/html/pagination.php on line 96

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/rhuk_milkyway/html/pagination.php on line 90

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/rhuk_milkyway/html/pagination.php on line 96

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/rhuk_milkyway/html/pagination.php on line 90

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/rhuk_milkyway/html/pagination.php on line 96

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/rhuk_milkyway/html/pagination.php on line 90

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/rhuk_milkyway/html/pagination.php on line 96

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/rhuk_milkyway/html/pagination.php on line 90

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/rhuk_milkyway/html/pagination.php on line 96

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/rhuk_milkyway/html/pagination.php on line 90

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/rhuk_milkyway/html/pagination.php on line 96

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/rhuk_milkyway/html/pagination.php on line 90

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/rhuk_milkyway/html/pagination.php on line 96

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/rhuk_milkyway/html/pagination.php on line 90

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/rhuk_milkyway/html/pagination.php on line 96

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/rhuk_milkyway/html/pagination.php on line 90

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/rhuk_milkyway/html/pagination.php on line 96

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/rhuk_milkyway/html/pagination.php on line 90

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/rhuk_milkyway/html/pagination.php on line 96
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 13