11.03.2020

Apel Burmistrza Czaplinka w sprawie zachowania bezpieczeństwa przed zakażeniem się koronawirusem

Zalecam odwoływanie, zawieszanie i przenoszenie na inny termin wszystkich zebrań, spotkań i wydarzeń, które są planowane na terenie gminy Czaplinek

W najbliższych dwóch tygodniach, od  12 marca, zawieszamy dla naszego wspólnego dobra, prowadzenie zajęć w CZOK-u, klubie seniora i świetlicach wiejskich. W okresie późniejszym godziny pracy świetlic zostaną wydłużone o czas, w którym teraz będą zamknięte.

Jutro, tj. 12 i 13 marca szkoły będą zapewniały opiekę nad dziećmi, których rodzice nie mają możliwości zapewnienia opieki, a od poniedziałku 16.03.2020 r., przez kolejne dwa tygodnie  9 tj. do dnia 25 marca 2020 r.) szkoły, przedszkola i żłobek będą nieczynne.

Bardzo proszę mieszkańców, aby w najbliższych tygodniach sprawy urzędowe zgłaszali za pośrednictwem telefonów (wykaz telefonów poniżej). Jeśli możecie zgłaszajcie sprawy
w sposób elektroniczny, urząd będzie pracował i rozpatrywał sprawy, dokumenty i decyzje będą wydawane.

Uprasza się wszystkich, aby nie chodzili po biurach, a zostawiali swoje podania i wnioski wyłącznie w biurze obsługi interesanta pokój Nr 3

Nie chodzi tu o lenistwo urzędników, ale również o bezpieczeństwo każdego z mieszkańców, tak aby minimalizować ryzyko przenoszenia ewentualnych zakażeń.

Dla naszego wspólnego dobra, warto przez te kilkanaście dni ograniczyć swoją aktywność
i wychodzenie z domów. W dzisiejszym świecie naprawdę większość spraw można załatwiać przez internet czy telefon. W przypadkach awaryjnych dojedziemy i pomożemy rozwiązać problem na miejscu.

Jeśli jesteś chory, masz objawy charakteryzujące zakażenie koronawirusem, należy powstrzymać się od chodzenia do instytucji publicznych, takich jak przychodnie zdrowia, Szpitalny Oddział Ratunkowy, czy nawet instytucje samorządowe! Należy w pierwszej kolejności dzwonić do SANEPIDU, pod numery telefonu: całodobowo 694 493 760  Tam zostaniecie poinstruowani i należnie pokierowani!

To nie jest ani zabawa, ani panika, to kwestia naszego zachowania i dbałości o to, co może się wydarzyć w najbliższym czasie.

Proszę i apeluję o odpowiedzialność i powściągliwość! To nie tylko kwestia naszego zdrowia, ale i życia każdego człowieka, z którym mamy styczność.

 

 

Burmistrz Czaplinka

 Marcin Naruszewicz